C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Bespreek hier de verkeersregels die niet binnen de andere categorieën vallen.
Gebruikersavatar
MofkaP
Circuit
Circuit
Berichten: 1273
Lid geworden op: 06 okt 2004, 20:56
Locatie: Juynen aan den Aemstel

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door MofkaP » 06 nov 2013, 02:05

Blijkbaar toch niet helemaal duidelijk.

Je mag op een invoegstrook of op een uitvoegstrook of op een gecombineerde in- en uitvoegstrook (=weefvak) best rechts inhalen bij de blokken, mits je in- of uitvoegend verkeer bent.
Maar je mag die stroken niet gebruiken alleen met het doel om rechts in te halen (zoals in het filmpje).
Afbeelding

Gebruikersavatar
geelhoed
Circuit
Circuit
Berichten: 616
Lid geworden op: 08 dec 2008, 12:57

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door geelhoed » 06 nov 2013, 06:22

Dat probeerde ik te schetsen met het weefvak, maar daar zou dat dan weer niet opgaan omdat het een splitsing van snelwegen is.
Het is me duidelijk, bedankt weer! (!3

Gebruikersavatar
MofkaP
Circuit
Circuit
Berichten: 1273
Lid geworden op: 06 okt 2004, 20:56
Locatie: Juynen aan den Aemstel

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door MofkaP » 08 nov 2013, 06:14

Ik kom even terug op de eerste post.
Blijkens de Nota van Toelichting bij het RVV is het wel mogelijk om in het voetgangersgebied het aan de hand meevoeren van bepaalde voertuigen door middel van een onderbord te verbieden.
Dat had ik dus fout.
Zo leer ik iedere dag weer bij.
Afbeelding

Gebruikersavatar
geelhoed
Circuit
Circuit
Berichten: 616
Lid geworden op: 08 dec 2008, 12:57

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door geelhoed » 11 nov 2013, 06:32

Is dat niet tegen het bepaalde in BABW artikel 8.
2 b. bij verkeersborden die een gebod of verbod aanduiden, een beperking van de werkingssfeer van die verkeersborden inhouden;

2 e. bij de verkeersborden G7, G9, G11 en G12a van bijlage 1, behorende bij het RVV 1990, een aanduiding inhouden dat de uit het verkeersbord voortvloeiende geboden of verboden niet gelden voor het verkeersgebruik als op het onderbord is aangegeven.

Gebruikersavatar
geelhoed
Circuit
Circuit
Berichten: 616
Lid geworden op: 08 dec 2008, 12:57

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door geelhoed » 11 nov 2013, 09:55

Ah, ik zie dat de toelichting van RVV2 stelt dat RVV 67 de mogelijkheid daartoe opent. Dat moet dan het Tweede lid zijn:
2. Indien het beoogde verkeersgedrag wordt aangegeven door middel van teksten of tekens al dan niet in combinatie met symbolen, blijkt het beoogde verkeersgedrag uit het onderbord.
Blijft het tegen het BABW, en de uitbreiding van de werkingssfeer toch?

Plaats reactie

Terug naar “Algemene verkeersregels.”