C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Bespreek hier de verkeersregels die niet binnen de andere categorieën vallen.
Gebruikersavatar
geelhoed
Circuit
Circuit
Berichten: 616
Lid geworden op: 08 dec 2008, 12:57

C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door geelhoed » 30 okt 2013, 06:32

Naar aanleiding van een discussie elders zou ik MofkaP's mening willen weten over het meevoeren van de fiets aan de hand. Volgens het RVV artikel 2 lid 2 gelden dan de regels voor voetgangers dus moet je op de stoep of het voetpad.

Sommige APV's verbieden echter het meevoeren van de fiets in bepaalde gebieden.
Afbeelding
Afbeelding

Nu is de omschrijving van een C1: Gesloten in beide richtingen voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee.
De geslotenverklaring in de definitie van het RVV stelt "verbod de betrokken weg in te rijden of in te gaan alsmede de betrokken weg te gebruiken"

Nu is de theorie van sommigen dat de geslotenverklaring niet voor de bestuurders van de voertuigen is maar voor de voertuigen zelf, en dat je daarom bij een G7 "voetpad" wel je fiets mag meevoeren, maar bij een C1 (of C15) niet.

Ik denk dat de geslotenverklaringsdefinitie het weldegelijk op personen heeft bedoeld en je met de fiets aan de hand gewoon langs een C1 mag lopen.

Wat denkt u?

Gebruikersavatar
MofkaP
Circuit
Circuit
Berichten: 1273
Lid geworden op: 06 okt 2004, 20:56
Locatie: Juynen aan den Aemstel

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door MofkaP » 30 okt 2013, 12:39

Wegenverkeerswet
Artikel 2a
Provincies, gemeenten en waterschappen behouden hun bevoegdheid om bij verordening regels vast te stellen ten aanzien van het onderwerp waarin deze wet voorziet, voorzover die regels niet in strijd zijn met de bij of krachtens deze wet vastgestelde regels en voorzover verkeerstekens krachtens deze wet zich daar niet toe lenen.

Het RVV 1990 is een reglement krachtens de wet.
In het RVV staat in artikel 2, lid 2: De regels van dit besluit betreffende voetgangers zijn voorts mede van toepassing op personen die te voet een motorfiets, bromfiets of fiets aan de hand meevoeren, alsmede op personen die zich verplaatsen met behulp van voorwerpen, niet zijnde voertuigen.

De bepaling in de betreffende A.P.V. is in strijd met de wet en daarmee gewoon nietig.
Bord C1 is niet van toepassing op voetgangers, dus ook niet voor daarmee gelijkgestelden.
Afbeelding

Gebruikersavatar
geelhoed
Circuit
Circuit
Berichten: 616
Lid geworden op: 08 dec 2008, 12:57

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door geelhoed » 30 okt 2013, 22:00

Dat een C1/C15 over voertuigen spreekt heeft dus geen invloed?Het voertuig is er immers wel.
Je zou dan ook je motorfiets aan de hand mee kunnen voeren op het trottoir en die daar parkeren. (RVV10 verbiedt immers slechts bestuurders op het trottoir te parkeren)


Over dat APV boven RVV heb ik nog een vraag die ik nooit begrepen heb. In veel gemeentes mag je grote voertuigen ;s avonds en in het weekend niet parkeren van de APV. Is dat niet tegen RVV 10 in?

Gebruikersavatar
MofkaP
Circuit
Circuit
Berichten: 1273
Lid geworden op: 06 okt 2004, 20:56
Locatie: Juynen aan den Aemstel

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door MofkaP » 30 okt 2013, 22:17

Gemeenten mogen beperkingen stellen aan parkeren.

Alle regels en borden van het rvv die het parkeren en stilstaan beperken zouden dan ook in strijd zijn met art. 10.

Met de motor aan de hand lopen dat mag ook in dat gebied, die persoon is immers voetganger.
Parkeren mag echter niet, dat doe je dan weer als bestuurder.
Logisch? Nee.
Maar wetgeving en logica heeft niet zoveel met elkaar te maken.
Afbeelding

Gebruikersavatar
geelhoed
Circuit
Circuit
Berichten: 616
Lid geworden op: 08 dec 2008, 12:57

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door geelhoed » 30 okt 2013, 23:10

Dat heb ik gemerkt.

Ik kan LJN BQ4451 maar niet begrijpen.


Als ik me daar niet bevond, kan ik de overtreding toch nooit begaan hebben?
Daarnaast heeft de wetgever bij het toestaan van rechtsinhalen bij blokmarkeringen niet in gedachten gehad waarom iemand zich daar zou bevinden.
Als dat verboden zou zijn dan was de recentelijke invoering van het tweede lid van artikel 78 toch niet nodig geweest. Dan mocht je de uitrijstrook ook al niet gebruiken om iemand op de doorgaande rijbaan in te halen.

Gebruikersavatar
MofkaP
Circuit
Circuit
Berichten: 1273
Lid geworden op: 06 okt 2004, 20:56
Locatie: Juynen aan den Aemstel

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door MofkaP » 31 okt 2013, 06:03

Dat heeft de wetgever wel.
In de NvT staat: "Lid 4 regelt de positie van de in- en uitvoegende bestuurder."

Art. 78 lid 2 is ingevoerd met name om het ongewenste gedrag tegen te gaan op gecombineerde in- en uitvoegstroken. Nl. het tot het einde blijven rijden op de combistrook (om rechts in te halen) en dan op het laatst invoegen.
Afbeelding

Gebruikersavatar
geelhoed
Circuit
Circuit
Berichten: 616
Lid geworden op: 08 dec 2008, 12:57

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door geelhoed » 31 okt 2013, 10:25

Ha, is dat al voldoende?

Betekent dat ook dat ik op weefvakken niet rechts mag inhalen als ik niet in-/uitvoeg?

Gebruikersavatar
MofkaP
Circuit
Circuit
Berichten: 1273
Lid geworden op: 06 okt 2004, 20:56
Locatie: Juynen aan den Aemstel

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door MofkaP » 31 okt 2013, 16:20

Dat is correct.
Afbeelding

Gebruikersavatar
geelhoed
Circuit
Circuit
Berichten: 616
Lid geworden op: 08 dec 2008, 12:57

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door geelhoed » 31 okt 2013, 18:53

Dat is gek. Dus als ik hier op de parallelrijbaan rij en naar Gouda wil, dan mag ik niet rechts voorbij een vrachtwagen die op de hoofdrijbaan onderweg naar hoek van holland is?

Gebruikersavatar
MofkaP
Circuit
Circuit
Berichten: 1273
Lid geworden op: 06 okt 2004, 20:56
Locatie: Juynen aan den Aemstel

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door MofkaP » 31 okt 2013, 19:24

Waar is hier?
Afbeelding

Gebruikersavatar
geelhoed
Circuit
Circuit
Berichten: 616
Lid geworden op: 08 dec 2008, 12:57

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door geelhoed » 03 nov 2013, 21:40

Laten we zeggen vanaf hier: http://goo.gl/maps/iv4A4

We bevinden ons op verschillende rijbanen van dezelfde weg dus mag ik rechts inhalen, bij de blokken mag ik dat niet meer omdat ik niet aan het invoegen ben? :?

Gebruikersavatar
MofkaP
Circuit
Circuit
Berichten: 1273
Lid geworden op: 06 okt 2004, 20:56
Locatie: Juynen aan den Aemstel

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door MofkaP » 04 nov 2013, 08:23

Dat is geen uitrijstrook (uitvoegstrook),

Afbeelding

dat is een splitsing van snelwegen.

Afbeelding
Afbeelding

Gebruikersavatar
geelhoed
Circuit
Circuit
Berichten: 616
Lid geworden op: 08 dec 2008, 12:57

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door geelhoed » 05 nov 2013, 14:14

Dat klopt, mag ik daar rechts inhalen bij blokken?

In 11 lid 4 spreekt men van blokken en uit de toelichting en de uitspraak van het Hof blijkt naar ik begrijp is dat voor uitrijstroken.

Dus, mag ik bij andere plekken waar blokken liggen ook rechts inhalen?

Gebruikersavatar
MofkaP
Circuit
Circuit
Berichten: 1273
Lid geworden op: 06 okt 2004, 20:56
Locatie: Juynen aan den Aemstel

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door MofkaP » 05 nov 2013, 16:49

Ja, maar de inhaalactie van het filmpje mag dus niet.
Afbeelding

Gebruikersavatar
geelhoed
Circuit
Circuit
Berichten: 616
Lid geworden op: 08 dec 2008, 12:57

Re: C1/C15 verboden fiets aan de hand mee te voeren?

Ongelezen bericht door geelhoed » 06 nov 2013, 00:06

Je zei al dat de wet weinig met logica te maken had. :lol:

Dus de toevoeging van lid 4 dat rechtsinhalen bij blokken mag moest, volgens de toelichting, alleen voor invoegstroken, maar dat heeft tot gevolg dat ik op een invoegstrook niet mag inhalen. Maar op andere plekken waar blokken liggen, zoals voorsorteerstroken en weefvlakken, wel. Terwijl de wetgever dat, wederom volgens de toelichting, in het geheel niet indachtig was?

Nee, duidelijk. ?;w

Plaats reactie

Terug naar “Algemene verkeersregels.”