GSM bedienen voor rood stoplicht

Bespreek hier de verkeersregels die niet binnen de andere categorieën vallen.
stephan.ijpelaar
Stapvoets
Stapvoets
Berichten: 6
Lid geworden op: 01 nov 2009, 14:11

Re: GSM bedienen voor rood stoplicht

Ongelezen bericht door stephan.ijpelaar » 03 nov 2009, 08:32

stephan.ijpelaar schreef:
Seiko schreef:Als het goed is hanteert de politie de wet bij het handhaven van de wet.

http://www.wetboek-online.nl/wet/RVV/61a.html
http://www.verkeersregels.eu/index.asp? ... derwerp=42
http://www.infopolitie.nl/forum/viewtop ... 65&t=24702 (oortje aanraken = niet handsfree)

Maar het probleem is dat het jouw woord is tegen dat van een agent. Ik zou het zeker aanvechten, maar geef je weinig kans.
Bedankt voor de links. Ga ze zeker bestuderen.

Hoorde net van mijn collega dat er vorige week in een aflevering van Wegmisbruikers ook een dergelijk voorbeeld aan de kaak werd gesteld. Een automobilist werd betrapt op het niet-handsfree bellen in stilstand bij een rood stoplicht. Toen de auto bij het verspringen van het licht naar groen weer begon te rijden, en toen nog steeds aan het niet-handsfree bellen was, konden de kijkers horen dat de agenten tegen elkaar zeiden, iets en de trant van: "Nu kunnen we hem aanhouden". Dus nadat de auto weer in beweging was gekomen. Ga deze aflevering eens herbekijken op de site van SBS6/Veronica.

Nogmaals dank voor jouw en ook de andere reacties.

Stephan

Bedoelde uitzending is deze: http://www.sbs6.nl/web/show/id=125661/l ... 625/page=1

Doorspoelen naar: 29'19"
Daar wordt gezegd dat de bestuurder aan het bellen is, "telefoon aan het oor, maar goed, hij staat stil". Dit duidt er toch op dat bij stilstand voor een rood stoplicht er niet-handsfree gebeld mag worden, toch?

Gebruikersavatar
Eef
Stapvoets
Stapvoets
Berichten: 6
Lid geworden op: 21 okt 2009, 21:03
Locatie: Nieuwerkerk aan den IJssel

Re: GSM bedienen voor rood stoplicht

Ongelezen bericht door Eef » 03 nov 2009, 22:14

Hawkie1964 schreef:RVV artikel 61a:
Het is degene die een motorvoertuig, bromfiets, snorfiets of gehandicaptenvoertuig dat is uitgerust met een motor bestuurt verboden tijdens het rijden een mobiele telefoon vast te houden.
Als je hem tijdens het rijden niet vast hebt, is er dus niets aan de hand. Een oortje in je oortje is m.i. geen vasthouden.

Bellen tijdens het rijden is uiteraard niet verboden. Dat zou de handel in hands-free kits en af-fabriek (Blue Tooth) GSM radio's geen goed doen...

Mvg, Eef.
Smilies zijn voor mensen die niet menen wat ze zeggen ;)

Werneur
Stapvoets
Stapvoets
Berichten: 8
Lid geworden op: 23 mei 2012, 10:38

Re: GSM bedienen voor rood stoplicht

Ongelezen bericht door Werneur » 22 jun 2012, 16:04

Seiko schreef:Als het goed is hanteert de politie de wet bij het handhaven van de wet.

http://www.infopolitie.nl/forum/viewtop ... 65&t=24702 (oortje aanraken = niet handsfree)

Maar het probleem is dat het jouw woord is tegen dat van een agent. Ik zou het zeker aanvechten, maar geef je weinig kans.

oud topic..maar ik vraag me toch af:

oortje aanraken = niet handsfree? dus ik moet parkeren om m'n oortje aan te raken om zo op te nemen? anders is een gesprek aannemen/starten dus onmogelijk tijdens het rijden?

Plaats reactie

Terug naar “Algemene verkeersregels.”